تدریس در کلاسیوم

ما به دنبال آموزش‌های خوب هستیم و منظورمون از آموزش خوب، آموزشیه که محتوای غنی داشته باشه، این محتوای غنی به صورت کامل باشه،‌ و با بیان خوبی همراه شده باشه. همونطور که این آموزش‌ها برای ما جذابن، کلاسیوم هم می‌تونه انتخاب جذابی برای عرضه‌ی این دست آموزش‌ها باشه. چرا؟ 

۱. کلاسیوم یه برند برای آموزش‌های شاخص و خوبه؛ ما این برند رو با آموزش تو هم به اشتراک می‌ذاریم. تمام این بستر آموزشی شکیل و رابط کاربری تسهیل‌شده آماده است تا آموزش تو رو هم به خوبی در دسترس مخاطبینش قرار بده. باید به این هم اشاره کنیم که پشتیبانی مداوم فنی از بستر وبسایت و فروش هم کاربران رو از یه خرید ساده با استانداردهای بالای کلاسیوم مطمئن می‌کنه. 

۲. ما بر خلاف روند معمول، از صفر تا صد یه آموزش رو همراهی می‌کنیم. توی مرحله‌ی آماده‌سازی آموزش که زحمتش رو می‌کشی، کارشناسان ما محتوا و نحوه‌ی تدریست رو با کمک خودت بررسی می‌کنن و نکاتی رو که به تجربه می‌دونن می‌تونه به بهتر دیده شدن آموزشت کمک کنه، بهت منتقل می‌کنن. این برای ما تازه اول راهه! بعد از اون آموزش‌ها ویرایش میشن و با الگوریتم فشرده‌سازی اختصاصی ما حجمشون کاهش پیدا می‌کنه (و صدالبته کیفیتشون حفظ میشه!) و بعد هم رندر و آماده‌ی دیده شدن میشن. در همین حال، یه صفحه‌ی شکیل و حداقل یه بنر شیک براشون طراحی میشه و کارهای مربوط به مسائل فنی و همینطور موتورهای جست‌وجو و تبلیغات شروع میشه. نهایتاً ما یه بستر فروش فراهم می‌کنیم که پاسخگویی و پشتیبانی در روندش رو هم بر عهده داریم. پس می‌تونی با خیال راحت انرژیت رو صرف آماده کردن یه آموزش خوب کنی و بقیه‌اش رو به ما بسپاری. 

۳. بزرگ‌تر فکر کن؛ یه بخش مهم در کلاسیوم، برندسازی برای افرادیه که باهاش همکاری دارن. همه‌چیز در آموزش‌های ویدئویی که اینجا عرضه کردی خلاصه نمیشه؛ مدرسین خوب اتفاقات خیلی بزرگ‌تری رو در کنارش تجربه می‌کنن، چون دیده میشن و تواناییشون توی یه ویترین خاص قرار می‌گیره. 

۴. اینجا برای تو یه مرجع هم هست! یعنی می‌تونی توی رزومه‌ات خیلی رسمی به ارائه‌ی آموزش آنلاینت در بستر کلاسیوم اشاره کنی و البته ما هم در موارد نیاز، برای مدرسین خوب، توصیه‌نامه و تأییدیه می‌فرستیم. 

۵. بالاتر گفتیم که همه‌چیز به آموزش‌ها خلاصه نمیشه؛ مثلاً پروژه‌های دریافتی ما معمولاً پیش از همه به مدرسینی که سطح کارشون رو دیدیم و مورد تأیید قرار دارن پیشنهاد میشه؛ پس این فرصت برای تو هم هست. 

۶. اینجا همه توی روابط برد-برد هستن، چه از نظر مالی و چه اعتبار.

طبیعیه که ما در رابطه با برندمون خیلی حساس باشیم و این نیاز داره برای همکاری شرایطی رو برات توضیح بدیم تا فرصت همکاری بهتری به وجود بیاد. 

۱. پیش از هر کاری انتظار داریم شرایط و ضوابط همکاری و همینطور شرایط و ضوابط وبسایت و حریم خصوصی رو خوب مطالعه کنی. 

۲. برای شروع، باید یه پروپوزال برامون بفرستی که خیلی ساده است؛ کافیه خودت رو بهمون معرفی کنی، بگی چه چیزی رو می‌خوای آموزش بدی و توی آموزشت چه سرفصل‌هایی داری؛ همین. البته، برای اینکه بتونیم لحن بیان، تسلطت توی آموزش و نگاهت به محتوایی که باید آموزش بدی رو بسنجیم، توی پروپوزال، ازت انتظار داریم یه ویدئوی کوتاه ۳-۵ دقیقه‌ای هم برامون بفرستی که داخلش یه مبحثی رو آموزش میدی؛ واقعاً هم مهم نیست چه مبحثی. پس بعد از بند اول شرایط، برو سراغ آماده کردن این ویدئو، توی ضبطش هم سخت نگیر. (در ادامه، توی بخش آماده‌سازی ویدئوها، بهت میگیم برای ضبط چه مواردی رو رعایت کنی و با چه نرم‌افزارهایی می‌تونی ضبط رو انجام بدی.) 

۳. اگر پروپوزال آموزشت پذیرفته شد، ازت می‌خوایم تا شروع به ضبط آموزش کنی. حالا باید طبق شرایطی که برای ضبط تعریف کردیم، ویدئوها رو آماده کنی و وقتی ضبط تموم شد برای ما بفرستی. به یاد داشته باش که آموزشی که بهمون میدی باید اختصاصاً برای کلاسیوم آماده شده باشه. 

۴. زمانی که ویدئوهای آموزش رو کامل بهمون دادی، ما آموزش رو بررسی می‌کنیم و اگر نتیجه مناسب بود آموزشت رو عرضه می‌کنیم. ما به آموزش‌های خوبی که انتخابشون می‌کنیم، ۴۰ درصد از فروش اون آموزش رو در طول ۳ سال بعد از دریافت اولیه‌اش میدیم که با توجه به مسئولیت‌ها رقم فوق‌العاده‌ایه. البته ما می‌دونیم همیشه موارد خاصی هم وجود داره، پس اگر بسته به شرایطت، همکاری به شکل خاصی مد نظرت هست، نظرت رو در انتهای بخش ارسال پروپوزال آموزشیت باهامون در میان بذار. 

الف. شاید بهت پیشنهاد بدیم که اگر تمایل داشتی، به جای دریافت درصد از فروش، یک‌جا مبلغی بگیری و دیگه درصد دریافت نکنی. (ولی این لزوماً اتفاق نمی‌افته، لزوماً هم ابتدای زمان دریافت آموزش نیست.) 

ب. در پرداخت به صورت درصدی، هر زمان سهمت به ۵۰ هزار تومان رسید می‌تونی درخواست آزادسازی و دریافت وجه رو بدی و ما انتهای هر هفته به درخواست‌ها رسیدگی می‌کنیم. فقط دقت کن که اگر شماره‌ی کارتی که در هنگام ثبت پروپوزال بهمون دادی تغییر کرده و یا باطل شده، باید بهمون طی مکاتبه‌ی رسمی تغییر رو اطلاع بدی. ضمن اینکه هر زمان ما می‌تونیم ازت شماره‌ی حساب یا شبا و یا هر مسیر دیگه‌ای برای واریز ساده‌تر بخوایم. 

پ. مدت قراردادمون با توافق دو طرف قابل تمدیده. ضمناً پس از دریافت پیشنهاد هرگونه به‌روزرسانی دوره برای نسخه‌ها و یا شرایط جدیدتر، طی بررسی کلاسیوم، همکاری به عنوان قرارداد جدید و یا ادامه‌ی قرارداد قبلی بهت پیشنهاد میشه. 

ت. در صورت شمول هرگونه مالیات، کارمزد یا هزینه‌های مشابه، این مقدار پیش از پرداخت از مبلغ کسر خواهد شد.

۵. ما باید بتونیم به صورت قانونی از حقوق نشر آموزش‌ها محافظت کنیم تا از مسیر دیگه‌ای منتشر نشن. به خاطر همین، زمانی که آموزشی رو برای ما ارسال می‌کنی به صورت پیش‌فرض با واگذاری تمام حقوق نشر و مالکیت اون به ما موافقت می‌کنی. لذا اون آموزش خاص رو دیگه کسی نمی‌تونه بدون موافقت ما از مسیر دیگه‌ای منتشر کنه. 

۶. از لحظه‌ی ارسال آموزش تعهد میدی که در مدت ۳ سالی که درصد دریافت می‌کنی، پشتیبان آموزش خودتون و پاسخگوی سؤالات کاربران باشی. 

الف. اگر ازت خرید یک‌جا داشتیم، برای یک‌سال بعد از زمان خرید، به این مسأله متعهد هستی (و لذا ۲۰ درصد از مبلغ توافق پس از بازه‌ی یک‌سال و تأیید مناسب بودن پاسخگویی شما پرداخت میشه). 

ب. اگر در هر زمان از مدتی که پشتیبانی رو بر عهده داری نسبت به پاسخگویی سستی صورت بگیره (یعنی پاسخ به سؤالی کامل نباشه و یا بیش از ۷۲ ساعت طول بکشه) ما حق داریم مابقی دوره‌ی قرارداد و ادامه‌ی پرداخت بهت رو فسخ کنیم. البته می‌دونیم متعهدی و این شرایط بعیده پیش بیاد. 

۷. اگر احیاناً هرگونه اطلاعات تماسی در ویدئوی آموزش و یا پاسخ‌ها و مکاتبات بعدی با مخاطبین درج و یا اشاره بشه، و یا مشخص بشه از هر مسیر دیگه‌ای به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با مخاطبین ارتباط داری،‌ باز هم ما حق داریم مابقی دوره‌ی قرارداد و ادامه‌ی پرداخت بهت رو فسخ کنیم. البته باز هم می‌دونیم متعهدی و این شرایط بعیده پیش بیاد. 

۸. توجه کن که شرایط همکاری در وبسایت می‌تونه در هر زمان تغییر کنه و شرایط بروز ملاک همکاری ماست. (البته این شامل درصدهای توافق شده برای پرداخت نمیشه.) تو متعهد هستی که از شرایط بروز همکاری و همینطور شرایط و ضوابط بروز وبسایت مطلع باشی و اون‌ها رو دنبال کنی.

ویدئوها می‌تونن بنا بر تشخیصت شامل ضبط از کار در محیط نرم‌افزار، ارائه از روی اسلاید و یا فایل، و یا ترکیبی از این موارد باشن. توجه کنین که قرار نیست در آموزش چهره‌ات دیده بشه. (در شرایط خاص، پیش از ضبط، با ما تماس بگیر.) همچنین، برای تصویربرداری از صفحات رایانه و سایر لوازم الکترونیکی، می‌تونی از نرم‌افزارهای تصویربرداری مختلف موجود استفاده کنی که نرم‌افزارهای پیشنهادی ما در بخش «ابزار مورد نیاز» ذکر شدن. در مجموع، شرایط کلی به شرح زیر است: 

۱. صدا رو با استفاده از میکروفون (و یا هدست) ضبط کن و دارای نویز یا صداهای اضافه نباشه. 

۲. در مورد تصویرهایی که از کامپیوتر ضبط میشن، صفحه‌ی دسکتاپت رو از فایل‌های نامربوط خالی کن. (می‌تونی موقتاً توی یه پوشه نگهشون داری.) 

۳. کیفیت تصویربرداری حداقل ۳۰ فریم بر ثانیه باشه. 

۴. رزولوشن تصویر پیشنهادی حداقل ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل (Full HD) است. 

۵. در هیچ کجا از فیلم، به نام فرد، شرکت یا مؤسسه‌ای اشاره نشه. (در موارد خاص، نیاز به دریافت مجوز از سوی کلاسیوم هست.) 

۶. در تصویربرداری خارج از محیط کامپیوتر، تصویر چهره‌ی مدرس در کادربندی وجود نداشته باشه. (در صورت لزوم برای انتقال مفاهیم آموزشی، پیش از تصویربرداری، با ما تماس بگیر.) 

۷. در صورتی که از اسلاید در آموزش خودت استفاده می کنی، توصیه، استفاده از نسبت اندازه ۱۶:۹ است. (می تونی در تنظیمات، این ابعاد را انتخاب کند.) 

۸. در صداگذاری، کلمات رو شمرده، شفاف و با ضرب‌آهنگ مناسب بیان کن و حتی‌المقدور، با فارسی معیار صحبت کن. (لهجه نداشته باش!) 

۹. برای ارائه‌ی بهتر موضوعات، انتخاب روش آموزش (تصویربرداری از صفحه‌ی رایانه، استفاده از اسلاید، استفاده از پدهای نگارش دیجیتال، تصویربرداری در فضای حقیقی، تصویربرداری از وسایل کمک آموزشی و …) بر عهده‌ی خودته که توصیه میشه پیش از شروع تصویربرداری، باهامون هماهنگ کنی. 

در نهایت، مهم، انتقال مفاهیم به مخاطب به بهترین شکل ممکنه، لذا این موضوع را معیار قرار بده.

ما پیشنهاد می‌کنیم با نرم‌افزارهایی مثل Corel، یا Camtasia‌، یا Snagit و … ضبط ویدئو رو انجام بدی. اگر نرم‌افزاری با حجم کم خواستی NCH Debut Video Capture رو جست‌وجو و دریافت کن که خروجی با کیفیت مناسب و حجم کم میده. فقط قبل از ضبط دوره تنظیمات مربوط به نمایش مأوس رو باید فعال کنی و فرمت فیلم رو به MP4 تغییر بدی. 

برای ضبط صوت هم می‌تونی از هدفون‌های مناسب استفاده کنی. البته اگر هدفون خوبی در اختیار نداری حتماً هم‌زمان صدات رو با وسیله‌ی با کیفیت ضبط بهتر (مثل تلفن همراه) هم ضبط کن و برامون همراه ویدئو بفرست. 

برای ارسال ویدئو هم می‌تونی اون رو روی یه سایت مخصوص آپلود بارگذاری کنی و لینکش رو برامون بفرستی. (سایت‌های مخصوص آپلود رو جست‌وجو کن، موارد زیادی وجود داره و البته می‌تونی روی سایت‌هایی مثل دراپ‌باکس و گوگل‌درایو هم بارگذاری کنی و بهمون لینک فایل رو بدی.)

خب، اگر موارد بالا رو مطالعه کردی و آماده‌ی یه همکاری حرفه‌ای هستی، پروپوزالت رو از طریق فرم زیر برامون بفرست. اگر هم قبلاً پروپوزالت رو ارسال کردی و تأیید شده، مرحله‌ی ارسال فایل نهایی آموزش رو انتخاب کن و اطلاعات مورد نیاز رو برامون بفرست.

برای مشاهده‌ی این بخش و ثبت پروپوزال آموزشی خودت،‌ باید ثبت‌نام کنی و وارد وبسایت بشی.

پیمایش به بالا

ورود

برای ورود، نام کاربری یا پست الکترونیکیت رو می‌تونی وارد کنی.
رمز عبورت رو وارد کن.